Szczegółowy widok

Stadnina Koni Maciukiewicz

Właściciel: Franciszek Maciukiewicz
Województwo: pomorskie
Powiat: lęborski
Gmina: Wicko
Miejscowość: Nowęcin
Ulica: Św. Huberta 4
Poczta: 84-360 Łeba
Telefon: 59 866 10 75
Fax: -
Poczta elektroniczna: info@nowecin.com.pl
Strona internetowa: www.nowecin.com.pl
Szerokość geograficzna: 54.7529
Długość geograficzna: 17.5873

Opis:

Prowadzimy ośrodek jeździecki od 1992 r. W stadninie posiadamy ponad 50 koni przygotowanych do profesjonalnej nauki jazdy oraz doskonalenia umiejętności jeździeckich i sportu. Prowadzimy zajęcia dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania, jesteśmy jednocześnie doświadczonymi instruktorami jazdy konnej.

Zapraszamy na obozy jeździeckie, a wszystkich zainteresowanych na wczasy w siodle,  którym zapewniamy niecodzienną atrakcję jazdy konnej nad morzem. Dysponujemy ujeżdżalnią krytą i otwartą. Od kilku lat organizujemy zawody konne w skokach przez przeszkody, rajdy konne i Hubertusy.

 

Nasz ośrodek oddalony jest około 1 kilometra od Łeby, w niedalekiej odległości od  jeziora Sarbsko i w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego.

 

Prowadzimy też sezonowo restaurację „Pod Gołębnikiem”, w której serwujemy zawsze świeże lokalne dania, do czego nas obliguje członkostwo w Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Architektura domu nawiązuje do historycznego budynku gołębnika z 1789 r., który stanowi jej centralny element. Pobliski zamek, gołębnik, jak i nasza posesja należała kiedyś do starego szlacheckiego rodu Wejherów.

 

Rozległy i bezpieczny teren w niczym nie ogranicza swobody naszych gości, tutaj każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Dla gości i grup zorganizowanych organizujemy przejażdżki bryczką i wozem taborowym po okolicy. Dysponujemy komfortowo urządzoną bazą noclegową. Od 15 lat prowadzimy zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą głównie z zakresu hodowli i użytkowania koni. Lokalizacja naszego obiektu zobowiązuje nas do edukacji z zakresu dziedzictwa kulturowego miejscowości.

 

Na zajęcia edukacyjne zapraszamy wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Grupy zorganizowane zapraszamy na  krótkie pobyty bez noclegu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mini zoo, w którym królują osiołki i kozy.  Serdecznie zapraszamy przez cały rok!


Więcej informacji:

Obiekt bezpieczny, położony na terenie majdanu folwarcznego, w sąsiedztwie zespołu pałacowo-parkowego dawnego majątku Wejherów, w odległości ok. 1 km od Łeby. Właściciele prowadzą hodowlę koni wierzchowych kilku ras. Dla dzieci przygotowali zagrodę dla osiołków i kóz.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Hodowla i użytkowanie koni


Powrót
przygotowanie koni do pracy w zaprzęgu i pod siodłem; nauka i doskonalenie umiejętności jeździeckich
-
wszystkie
instruktorzy