Szczegółowy widok

Gospodarstwo agroturystyczne "Maciejówka"

Właściciel: Maciejewska Helena
Województwo: pomorskie
Powiat: TCZEWSKI
Gmina: Gniew
Miejscowość: Opalenie
Ulica: Józefa Czyżewskiego 29
Poczta: 83-136 Opalenie
Telefon: 58 502760852
Fax: -
Poczta elektroniczna: sjpasja@gmail.com
Strona internetowa: www.maciejowka.net
Szerokość geograficzna: 53.7424
Długość geograficzna: 18.8235

Opis:

Wieś położona w malowniczym otoczeniu Doliny Dolnej Wisły. W pobliskich, rozległych kompleksach leśnych oraz na brzegach Wisły znajdują się rezerwaty przyrody „Opalenie”, „Wiosło Duże i Wiosło Małe”.  Zagroda usytuowana jest przy dawnej drodze krajowej nr 1, w kociewskiej wsi Opalenie, w powiecie tczewskim i odległa 12 km od Gniewa, 10 km od Kwidzyna i 45 km od Tczewa. Prowadzimy  6 ha gospodarstwo rolne, w którym uprawiamy głównie zboża na potrzeby koni. Od kilkunastu lat prowadzimy hipoterapię i działalność agroturystyczną. Proponujemy również dodatkowy wachlarz usług obejmujący spływy kajakowe, przejażdżki bryczkami, jazdę konną po okolicznych terenach, a zimą kuligi. Dla dzieci przygotowaliśmy duży plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnię górską, ślizgawkę, piaskownicę, boisko do siatkówki oraz basen w okresie letnim. Warunki w naszej zagrodzie sprzyjają wypoczynkowi aktywnemu, a jej ozdobą są małe zwierzęta: króliki, kozy, kucyk, gołębie, psy i koty.


Gościom polecamy również podróż na spotkanie z historią do: pocysterskiej XVI- wiecznej Bazyliki Katedralnej  w Pelplinie, średniowiecznego Gniewa, w którym jest niemal 300 zabytków z królującym na wzgórzu zamkiem pokrzyżackim  (warownia była siedzibą konwentu i komtura w czasach zakonu krzyżackiego), Muzeum Diecezjalnego z jedynym
w Polsce egzemplarzem Biblii Gutenberga i wielu innych interesujących miejsc.


Uczestniczymy w żywych lekcjach historii organizowanych przez zamek w Gniewie, a także  jesteśmy członkami „Chorągwi husarskiej” marszałka województwa pomorskiego, która co roku staje u boku Jego Królewskiej mości króla Sigismuta III Wazy w „Bitwie dwóch Wazów” odtwarzanej u stóp gniewskiego zamku w połowie sierpnia.


Mamy duże doświadczenie w obsłudze zorganizowanych grup, niezależnie od wieku i liczby osób, z którymi prowadzimy zajęcia edukacyjne. W ramach zajęć oferujemy dwie zasadnicze lekcje: „Poznaj świat koni” i „Poznaj pracę rolnika”, które obejmują podstawowe wiadomości na temat  hodowli i użytkowania koni, narzędzi rolniczych, produkcji roślinnej uprawianej w gospodarstwie oraz odkrywanie tajemnic pobliskiego rezerwatu przyrody. W ramach zajęć proponujemy dodatkowo wyjazd zaprzęgami do Izby Edukacji Ekologicznej przy leśniczówce w Opaleniu, wyposażonej w szereg interesujących i nowoczesnych materiałów dydaktycznych oraz wizytę w Centrum Edukacji Pszczelarskiej „Miodowe Rajskie Pólka”, w którym uczestnicy poznają życie pszczół i walory lecznicze miodu. Dzięki długoletniej praktyce jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wysoką jakość usług. Jesteśmy bardzo elastyczni i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.


Serdecznie zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego MACIEJÓWKA!


Więcej informacji:

Niewielkie gospodarstwo rolne położone na Kociewiu przy dawnej drodze krajowej nr 1. Jest to gospodarstwo rodzinne, w którym wraz z gospodarzami pracuje 2 dorosłych dzieci. Prowadzą gospodarstwo agroturystyczne "Maciejówka" oraz szkółkę jeździecką,w tym hipoterapię. Przychodem dla rodziny jest również organizacja imprez okolicznościowych. Jest to obiekt całoroczny, położony na ubogim, piaszczystym terenie, w malowniczym otoczeniu Doliny Dolnej Wisły.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Poznaj świat koni

2. Kulisy życia na wsi


Powrót
"Żywe lekcje historii"
-
DPS, domy dziecka
-