Szczegółowy widok

Agroturystyczne Gospodarstwo Rolne "STEFANÓWKA"

Właściciel: Truś Joanna
Województwo: śląskie
Powiat: kłobucki
Gmina: Wręczyca Wielka
Miejscowość: Nowa Szarlejka
Ulica: Naftowa 108
Poczta: 42-130 Wręczyca Wielka
Telefon: 668 535 485
Fax: -
Poczta elektroniczna: -
Strona internetowa: agroturystyka.stefanowka@gmail.com
Szerokość geograficzna: 50.825531
Długość geograficzna: 19.035993

Opis:

Agroturystyczne Gospodarstwo Rolne ,,Stefanówka", zlokalizowane jest w miejscowości Nowa Szarlejka w gminie Wręczyca Wielka. Gospodarstwo położone jest w miejscu niezwykle spokojnym i zacisznym, jednocześnie w niewielkiej odległości od Częstochowy i Kłobucka. ,,Stefanówka” znajduje się w otoczeniu pól i lasów, z dala od głównej drogi i szlaków komunikacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do Naszej zagrody i uczestniczenia w proponowanych przez nas zajęciach edukacyjnych z zakresu hodowli zwierząt, prac gospodarskich, florystyki, kultury regionu oraz przyrządzaniu potraw regionalnych i przetworów wraz z nauką nakrywania do stołu i wspólną degustacją. Wybór odpowiednich zajęć i warsztatów daje możliwość bliższego zapoznania z:
• hodowlą kucy walijskich, (zwiedzanie stajni, własnoręczne karmienie i pielęgnacja, poznanie zwyczajów żywieniowych, itp.),
• hodowlą drobiu (wizyta w kurniku, poznawanie ras drobiu, karmienie, zbieranie jajek, przyrządzanie potraw z jajek),
• pracami gospodarskimi (karmienie pozostałych mieszkańców zagrody -króliki, bernardyny, owieczki, prace porządkowe),
• florystyką (wykonywanie różnorodnych prac florystycznych: wianuszki, bukieciki itp. odpowiednie do pory roku), zapoznanie z kwiatami i gatunkami roślin: ogrodu wiejskiego, pola i lasu (do wyboru),
• artystycznym pakowaniem prezentów (wykorzystanie elementów florystycznych),
• poznaniem kultury regionu (zwyczaje, stroje, potrawy regionalne, dawne zawody),
• przygotowywaniem potraw regionalnych i przetworów (pieczenie ciasteczek i pierników, wyrabianie ciasta drożdżowego, pieczenie naleśników, racuchów, omletów, kompotów, dżemów, powideł i suszu),
• nakrywaniem do stołu i jego dekoracją (odpowiednie ułożenie nakrycia i dekoracja),


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych, oraz przedszkolaków, na zajęcia grupowe i indywidualne.


Proponujemy również zajęcia z zakresu rekreacji konnej (kuce walijskie): padok zewnętrzny i kryty.


Nasze Gospodarstwo zaplanowaliśmy tak, aby stworzyć jak najlepszą przestrzeń działań edukacyjnych połączonych z rekreacją i wypoczynkiem dla dzieci. Dzięki takim spotkaniom dzieci mogą łatwiej przyswoić sobie wiedzę o zwierzętach i przyrodzie, która będzie doskonałym uzupełnieniem lekcji prowadzonych przez nauczycieli w szkołach.
W naszej zagrodzie dzieci maja możliwość poznać i poczuć prawdziwy klimat gospodarstwa rolnego w bezpieczny sposób, spotkać zwierzęta gospodarskie takie jak kuce walijskie, różne rasy kur, owce, bernardyny i inne zwierzęta.

Poniżej przedstawiamy Państwu pełną listę mieszkańców naszego
gospodarstwa:

Pancho - kuc walijski sekcja A
Neron - kuc walijski sekcja B
Amanda - kuc walijski sekcja A
Neron - kuc szetlandzki
Kury hodowlane i ozdobne: zielononóżki, cochiny, liliputki, kury jedwabiste (silki)  
Perliczki
Owce
Króliki
Psy bernardyny: Kama i Fido


Celem wizyty dzieci w naszym Agroturystycznym Gospodarstwie Rolnym ,,Stefanówka” jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami, które można dotknąć, pogłaskać, czy nakarmić, oraz wiejską przyrodą. Gwarantujemy wszystkim, że miło spędzony czas w naszym Gospodarstwie na długo pozostanie każdemu w pamięci. Jak również sprawi, że zatęskni za tym miejscem i zapragnie tu jeszcze raz w przyszłości powrócić.


Dojazd do naszego Gospodarstwa jest bardzo prosty. Znajdujemy się bowiem w odległości zaledwie 10 km od centrum Częstochowy.


Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.


Więcej informacji:

Zasoby gospodarstwa stanowią zwierzęta, przydomowy sad i ogródek warzywny i ogródek kwiatowy. W trakcie opracowywania są kolejne programy, m.in. dot. kulinariów oraz oznakowane ścieżki edukacyjne- "ścieżka jajka" i ścieżka "Kuc Walijskie- Mój przyjaciel".Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Kuc Walijski - mój przyjaciel

2. Przygoda z jajkiem

3. Florystyczne inspiracje


Powrót
hipoterapia
-
-
-