Szczegółowy widok

ZACZAROWANY FOLWARK

Właściciel: TUSZYŃSKI PAWEŁ
Województwo: pomorskie
Powiat: STAROGARDZKI
Gmina: SKÓRCZ
Miejscowość: CZARNYLAS
Numer domu: 23
Poczta: 83-220 SKÓRCZ
Telefon: 780170727
Fax: -
Poczta elektroniczna: zaczarowanyfolwark@wp.pl
Strona internetowa: http://paw-tus926.wix.com/zaczarowanyfolwark#!about1/c1z94
Szerokość geograficzna: 53.8381
Długość geograficzna: 18.4933

Opis:

Nasza zagroda pn. „Zaczarowany Folwark” usytuowana jest tuż przy ścianie malowniczego lasu, w kociewskiej wsi Czarnylas, w powiecie starogardzkim. Naszą wielką miłością są zwierzęta. Mieszkają u nas między innymi: świnki, owce, kozy, lamy, króliki, indyki, perliczki, bażanty, pawie, papugi, kaczki i wiele innych. Proponujemy Państwu spotkanie z wyjątkowo przyjazną gromadką czworonogów i licznym kolorowym ptactwem. Barwy i odgłosy naszych milusińskich przykuwają wzrok i na długo zapadają w pamięć odwiedzających.

 

Od kilku lat prowadzimy warsztaty edukacyjne pt. „Nasze zwierzęta”. Jest to blok programów rozbitych na kilka warsztatów wprowadzających podopiecznych w tematykę świata zwierzęcego, obejmującą wiedzę o zwierzętach znanych i nieznanych.

Z naszymi milusińskimi odwiedzamy również przedszkola i szkoły. Celem zajęć jest wzbudzenie szacunku do zwierząt i wzbogacenie wiedzy o ich życiu. Prowadzimy także edukację z zakresu produkcji roślinnej i jak przystało na Kociewiaków – przybliżamy kulturę materialną naszego regionu. Jesteśmy rodziną kreatywną, zatem czas trwania zajęć i temat dostosowujemy do oczekiwań odbiorców. Na odwiedzających czeka mnóstwo niespodzianek i fascynujących zajęć.


Oto przykładowe nasze  programy edukacyjne:

  1. Szukanie skarbu w lesie
  2. Kociewskie obrzędy
  3. Święto dyni

Programy w placówkach oświatowo-wychowawczych trwają zwykle około 45 minut, a dzieci podzielone są na grupy 20-30 osobowe.

 

W związku z ogromnym zainteresowaniem uczestników naszymi programami postanowiliśmy wzbogacić ofertę o kolejną „Wycieczki do Zaczarowanego Folwarku”. W ramach edukacji związanych ze wsią, zwierzętami, płodami ziemi, zwyczajami i życiem na wsi gwarantujemy mnóstwo atrakcji połączonych z zabawą i śmiechem. Czas trwania zajęć  wynosi od 3 do 5 godzin. Koszt uzależniony jest od liczby uczestników, a odpłatność od osoby w każdym przypadku uzgadniamy indywidualnie. Programy przekazywane są dzieciom w prostej i zabawnej formie, co sprawia że zajęcia są interesujące, a dzieci w sposób naturalny przyswajają sobie zdobytą wiedzę.

 

Grupy zorganizowane zapraszamy na zajęcia edukacyjne od kwietnia do końca października.

 

Serdecznie zapraszamy!


Więcej informacji:

Zagroda wiejska z domem mieszkalnym na działce przylegająca do ściany lasu. Całość ogrodzona. W zagrodzie usytuowane są liczne boksy z domowymi zwierzętami użytkowymi (owce, kozy, lamy, świnki), a w wolierach umieszczono ptactwo domowe i dzikie (gęsi, kaczki, króliki, kury, pawie, bażanty, przepiórki, papugi). Obok domu znajduje się wydzielone miejsce na ognisko oraz drewniana wiata. Powierzchnia dużej działki  pozwala na swobodne przemieszczanie się zorganizowanych grup. Na cele edukacyjne wykorzystywana jest działka sąsiednia ze stawem, należąca do rodziny właściciela.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Święto dyni

2. Świat wełny owieczki Belli

3. Kociewskie obrzędy

4. Szalony króliczek

5. Psotny koziołek

6. Kuronek i kokoszka

 

Dodatkowy program:

1. Szukanie skarbu w lesie


Powrót