Szczegółowy widok

Lawendowa Osada

Właściciel: Barbara Idczak i Bartosz Idczak
Województwo: pomorskie
Powiat: gdański
Gmina: Przywidz
Miejscowość: Przywidz
Ulica: Młyńska 6A
Poczta: 83-047 Przywidz
Telefon: 511975929
Fax: -
Poczta elektroniczna: kontakt@lawendowaosada.pl
Strona internetowa: lawendowaosada.pl
Szerokość geograficzna: 54.1930281
Długość geograficzna: 18.3043788

Opis:

Witamy w Lawendowej Osadzie. Miejscu stworzonym z pasji i z miłości do lawendy. Nasze pole lawendy jednym z największych w Polsce, jest największym i najstarszym polem lawendy na Pomorzu. Uprawiamy kilkanaście odmian lawendy. Lawendę uprawiamy całkowicie ekologicznie, nie stosujemy sztucznych nawozów ani pestycydów. Dzięki temu naszą lawendę można stosować zarówno w żywności, kosmetykach jak i wielu innych produktach.

Lawenda jest rośliną wieloletnią. Jest ziołem i jednocześnie przepięknie kwitnącym kwiatem. Lawenda posiada szereg dobroczynnych właściwości zarówno leczniczych jak i relaksujących. Jest składnikiem wielu przypraw i różnorakich zestawów zapachowych. Kwiaty lawendy działają antyseptycznie, bakteriobójczo i przeciwskurczowo, znieczulająco i antyreumatyczne, uspakajają akcje serca i podnoszą jego odporność.

W naszym gospodarstwie prowadzimy agroturystykę, w której stawiamy na bliskość Gości z naturą, spokojem, oraz pyszne domowe jedzenie. Naszym Gościom oferujemy noclegi w Lawendowych Chatkach – pięciu sypialniach usytuowanych w domach mieszkalnych: Lawendowej Chatce Fioletowej, Lawendowej Chatce Niebieskiej i Lawendowej Chatce Zielonej. W Lawendowej Osadzie Goście mogą zażyć relaksujących seansów w naszym SPA na które składa sie miedzy innymi Gorąca Balia (Hot tube) z jacuzzi i chromoterapią, Banią Ruską, czyli prawdziwą drewniana sauną opalaną drewnem z aromaterapią, Zimną Balia w której można schłodzić sie w trakcie rozgrzewających seansów, grotę solną z haloterapią, muzykoterapią i chromoterapią. W Lawendowej Osadzie jest także basen z podgrzewaną wodą i ruchomym otwieralnym zadaszeniem, czynny przez większą część roku. Goście Lawendowej Osady mogą skosztować regionalnej kuchni i poznać architekturę regionu Kaszub, w której utrzymana jest Lawendową Osada przy powiewie Prowansji w otaczającym zapachu, smaku potraw i wystroju wnętrz Lawendowej Osady.

Nasze gospodarstwo prowadzimy ekologicznie, więc oprócz ekologicznej uprawy lawendy stosujemy ekologiczne rozwiązania takie jak ekologiczna oczyszczania ścieków, kompostownia, stosowanie odnawialnych źródeł energii do podgrzewania wody użytkowej, ogrzewania wody w basenie, czy oświetlania różnych części gospodarstwa. Ekologia i ochrona środowiska jest jednym z tematów którymi dzielimy sie w Lawendowej Osadzie.

W Lawendowej Osadzie zapoznajemy również naszych Gości z uprawą lawendy, mnogością jej odmian i produktów, które można za pomocą lawendy wytworzyć.

Relaksujące i dobroczynne właściwości lawendy w połączeniu z naszym SPA stały się miejscem dobroczynnej nauki relaksacji, warsztatów wytwarzania naturalnych mydeł, olejków kremów, lawendowego wina i innych lawendowych cudów, stały się również zalążkiem do warsztatów o kobiecym szczęściu, relaksacji i spełnieniu.

Zapraszamy do Lawendowej Osady!


Więcej informacji:

Lawendowa Osada jest ekologicznym gospodarstwem agroturystycznym otoczonym lasem, w którym uprawiamy pierwsze i największe w północnej Polsce, na Pomorzu i Kaszubach pole lawendy.

Nasze pole lawendy jest jednym z największych w Polsce, uprawiamy kilkanaście odmian lawendy. Lawendę uprawiamy całkowicie ekologicznie, nie stosujemy sztucznych nawozów ani pestycydów. Dzięki temu naszą lawendę można stosować zarówno w żywności, kosmetykach jak i wielu innych produktach.

Naszym Gościom oferujemy noclegi w Lawendowych Chatkach – pięciu sypialniach usytuowanych w domach mieszkalnych: Lawendowej Chatce Fioletowej, Lawendowej Chatce Niebieskiej i Lawendowej Chatce Zielonej. W Lawendowej Chatce Niebieskiej i Lawendowej Chatce Fioletowej znajdują się na piętrze dwie sypialnie, na parterze jest salon z kominkiem, z aneksem kuchennym i łazienką z prysznicem z hydromasażem. W Lawendowej Chatce Zielonej na piętrze znajduje się duża sypialnie – studio, którą kotarami można rozdzielić na dwie alkowy. Na dole znajduje się rozległy salon z kominkiem i aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem z hydromasażem. Zimą rozpalamy Gościom “dzień dobry” ogień w kominkach i przyjeżdżają oni do cieplutkich, klimatycznych wnętrz.

W Lawendowej Osadzie dostępne są obiekty i urządzenia przeznaczone do rekreacji. Nasi Goście korzystać mogą z relaksujących i leczniczych właściwości Wioski SPA (kompleksu do hydro-, chromo-, aroma-, muzyko- i haloterapii). Wioska SPA zawiera: Grotę Solną (z haloterapią, chromoterapią i muzykoterapią, na podłodze Groty jest 40 cm soli adriatyckiej i kłodawskiej, na ścianach są kruchy solne himalajskie, grota wyposażona jest w profesjonalny generator aerozolu solnego); Prawdziwą drewnianą Banię Ruską opalaną drewnem z aromaterapią; Zimną Balię; Gorącą Balię – hot tube – ogromną drewnianą balię do gorącej kąpieli z jacuzzi z hydromasażem wodnym i powietrznym, chromoterapią.

W Lawendowej Osadzie jest także AQUA Kompleks – basen z podgrzewaną wodą i ruchomym otwieralnym zadaszeniem i wielofunkcyjnym urządzeniem będącym jednocześnie profesjonalną maszyną pływacką wytwarzającą nurt wody w basenie, jak i urządzeniem służącym m.in. do intensywnego hydromasażu. Za pomocą tego nowoczesnego urządzenia Goście w naszym AQUA Kompleksie korzystać mogą z dobroczynnych właściwości odnowy biologicznej. Odpowiednie ustawienia za pomocą regulatora siły strumienia wypływającej wody umożliwia zażywanie intensywnych masaży wodnych. Ponadto to zainstalowane wielofunkcyjne urządzanie może służyć, jako wspaniała atrakcja basenowa m.in. również do wytwarzania fal.

W chatkach na wyposażeniu jest pościel i ręczniki. W Lawendowej Osadzie dostępne jest Wi-Fi. Do dyspozycji Gości dostępny jest parking na terenie gospodarstwa. Dla najmłodszych Gości Lawendowej Osady przygotowaliśmy duży plac zabaw z domkami, ślizgawkami, huśtawkami, piaskownicą, trampoliną, kładkami i innymi atrakcjami. Dodatkowo do dyspozycji Gości są łóżeczka dla najmniejszych i małych dzieci, foteliki do karmienia, nocniki, bramki zabezpieczające wejścia na schody, zabezpieczenia antypoślizgowe na schodach, parawany zabezpieczające kominki, prysznice z głębokimi brodzikami mogącymi służyć za wanienkę do kąpieli dzieci.

Do kolejnych dodatkowych udogodnień i atrakcji wpływających na komfort Gości Lawendowej Osady są: grill, drobny sprzęt rekreacyjny typu piłki, siatki, badminton itp., gry planszowe i logiczne, karty, „wakacyjna biblioteczka” pełna interesujących książek, folderów, map i przewodników turystycznych po okolicy, ścieżki pomiędzy obiektami w Lawendowej Osadzie, oświetlenia zewnętrzne, alarmy przeciwpożarowe i przeciwwłamaniowe, gaśnice, apteczki. Na wyposażeniu chatek znajduje się zastawa, garnki, kawa, herbata, sztućce, czajnik elektryczny, kuchenka elektryczna, lodówka z zamrażalką, suszarki do ubrań, suszarki do naczyń, itp. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia przez gości od nas żelazka, suszarki do włosów, tostera, itp., udostepnienia pralki. Na terenie gospodarstwa jest stawek, w którym można łowić ryby. Cała Lawendowa Osada jest ogrodzona. Wspomnieć też należy, że zwierzęta są u nas bardzo mile widziane. W całej Lawendowej Osadzie nie ma telewizora, co jest naszym świadomym wyborem, który z radością podejmują nasi Goście, aby odpoczynek i relaks umożliwił obcowanie i chłonięcie natury pełną piersią.

Lawendowa Osada jest gospodarstwem proekologicznym w związku z tym na terenie gospodarstwa obowiązuje segregacja odpadów. Posiadamy ekologiczną oczyszczalnię ścieków, pompę ciepła powietrze-glikol do podgrzewania wody w basenie, urządzenia solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, kompostownik i oczywiście ekologicznie uprawiamy lawendę oraz owoce i warzywa.

Ponadto nasi Goście mają dostęp do produktów i posiłków na bazie lawendy i kojącego zmysły pola lawendy. Naszym Gościom oferujemy domowe posiłki z naszymi wyrobami (chwalone: https://www.facebook.com/lawendowa.osada/reviews/ ). Serwowane przez nas posiłki opierają się na naszych produktach i produktach od lokalnych dostawców (sąsiadów z gospodarstw ekologicznych). Naszym Gościom proponujemy dania z kuchni zarówno regionalnej jak i kuchni typu fussion, śródziemnomorskiej często z dodatkiem naszej lawendy i przetworów z lawendy. Nasza kuchnia to slow food w najlepszym domowym wydaniu.

W Lawendowej Osadzie cyklicznie organizujemy warsztaty związane z tematyką uprawy, zastosowania, przetwarzania lawendy oraz nawiązujące do tradycyjnych metod wytwarzania żywności i innych produktów.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Ekologia w gospodarstwie

2. Opowieść o lawendzie

3. Warsztaty kulinarne z lawendą - z czym to się je

4. Warsztaty wytwarzania olejków lawendowych

5. Warsztaty mydlarskie

6. Lawendowa manufaktura kobiecego szczęścia

7. Mikołajkowe warsztaty rodzinne


Powrót
-
-
-
Osoby współpracujące przy danym programie zajęć