Szczegółowy widok

Osada Artystyczno - Wypoczynkowa

Właściciel: Zimorski Janusz
Województwo: pomorskie
Powiat: kościerski
Gmina: Stara Kiszewa
Miejscowość: Wilcze Błota
Numer domu: 19
Poczta: 83-433 Stara Kiszewa
Telefon: 602615279
Fax: -
Poczta elektroniczna: ulazula200@gmail.com
Strona internetowa: www.zula.pl
Szerokość geograficzna: 54.0126
Długość geograficzna: 18.1811

Opis:

Osada "Stara Baśń" położona jest na pograniczu regionu kaszubsko-kociewskim, w miejscowości Wilcze Błota, w bliskim sąsiedztwie lasów, szlaków rowerowych i pieszych, w odległości 25 km od Kościerzyny (miasta powiatowego). Oferujemy zakwaterowanie i zajęcia edukacyjne w przedwojennej osadzie rolniczej, która w 2015 r. została poddana przebudowie i modernizacji. Znajdujące się w podwórzu zabudowania gospodarcze (oborę i stodołę) zaadaptowaliśmy na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Urządziliśmy tu 5 pokoi gościnnych, przestronną salę szkoleniową z węzłem sanitarnym dla osób niepełnosprawnych, kuchnię i salę z kominkiem. Na potrzeby gości postawiliśmy altanę biesiadną usytuowaną w podwórzu, którą wyposażyliśmy w piec  chlebowy, wędzarnię i grill. Posesja o powierzchni 1 ha jest ogrodzona. Znajduje się tu zarybiony staw z wyspą, na której postawiliśmy altanę i wytyczyliśmy miejsce na ognisko oraz stanowiska dla wędkarzy.
W naszej osadzie prowadzimy zajęcia edukacyjne o profilu artystycznym, tj. malarstwo olejne i akrylowe oraz  sztukę zdobienia mebli i przedmiotów użytkowych. Oferujemy również zajęcia zielarskie. Na ten cel wytyczyliśmy ścieżki edukacyjne na łące ziołowo - kwiatowej z właściwym opisem dla danej rośliny.  
Serdecznie zapraszamy do naszej osady na krótkie pobyty bez noclegu, jak i kilkudniowe z noclegiem. Ofertę kierujemy do szkolnych grup zorganizowanych, osób dorosłych, osób  indywidualnych i rodzin z dziećmi.  
Atrakcją historyczną są pozostałości gotyckiego zamku krzyżackiego z XIV w. (obecnie w ręku prywatnego właściciela), odległe o 3 km, położone w miejscowości gminnej Stara Kiszewa, mała elektrownia wodna na Wierzycy i położona nieopodal stara kuźnia.
Serdecznie zapraszamy!


Więcej informacji:

Przedwojenne zabudowania gospodarskie wraz z budynkiem mieszkalnym poddano przebudowie i modernizacji w 2015 r. Architekturę budynku mieszkalnego, typowego dla miejscowej zabudowy zachowano (wygląda jak domek z bajki). Zabudowania gospodarskie (stodoła i obora) zaadaptowano na cele działalności gospodarczej tj.: pokoje gościnne, kuchnię i salę szkoleniową. Wygospodarowano również miejsce na suszarnia ziół. Posesję ogrodzono. Produkcja zwierzęca obejmuje wyłącznie przydomową hodowlę kilkunastu kur na potrzeby rodziny i gości :-). Ozdobą siedliska jest piesek Pasztet.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Rośliny uprawne i dzikorosnące

2. Zioła w naturze

3. Zioła w sztuce

4. Zioła w sztuce i naturze

5. Śladami kaszubskiej tradycji

6. Noc świętojańska na Kaszubach

7. Wyplatanie przedmiotów użytkowych


Powrót
-
-
niepełnosprawni ruchowo
-