Szczegółowy widok

Gospodarstwo Hodowlano - Agroturystyczne "Alpaki na Kaszubach"

Właściciel: Ksiądzyna Agnieszka i Grzegorz Kuliś
Województwo: pomorskie
Powiat: kartuski
Gmina: Kartuzy
Miejscowość: Nowa Huta
Numer domu: 29 A
Poczta: 83-329 Mirachowo
Telefon: 660926672
Fax: -
Poczta elektroniczna: alpakinakaszubach@gmail.com
Strona internetowa: alpakinakaszubach.eu
Szerokość geograficzna: 54.4149
Długość geograficzna: 18.0197

Opis:

Niewielkie gospodarstwo położone na Kaszubach, którego podstawowym dochodem jest hodowla alpak i lam. Prowadzą alpakoterapię. Własciciele prowadzą gospodarstwo agroturystyczne udostępniając 3 pokoje gościnne z oddzielnym wejściem. Obiekt odległy 50 km od Trójmiasta, na terenie Kaszubskiego Parku krajobrazowego.


Więcej informacji:

Gospodarstwo znajduje się we wsi  Nowa Huta, położonej na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Lasów Mirachowskich.  Najbliższym miastem powiatowym są Kartuzy. Nasz staż pracy w gospodarstwie jest niewielki, ale systematycznie pogłębiamy wiedzę. Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne, a do  dyspozycji gości przygotowaliśmy 3 pokoje gościnne. Ponadto czeka na Państwa przygoda z powszechnie nieznanymi dotąd zwierzętami. Na co dzień zajmujemy się hodowlą alpak i lam (wielbłądowate). Te puszyste i przemiłe zwierzaki są atrakcją gospodarstwa i naszych gości. Alpaki i lamy są zwierzętami spokojnymi i łagodnymi, z którymi mogą Państwo spędzić czas, poznając ich zwyczaje, a przede wszystkim oddając się w ich dobroczynną i terapeutyczną moc - alpakoterapię. Bezpośredni kontakt z tym milusińskimi poprawia samopoczucie człowieka w kilku sferach: emocjonalnej, fizycznej, społecznej i umysłowej. Poprzez zajęcia z naszymi zwierzętami uruchamiane są u dzieci niemal wszystkie zmysły: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Zwierzęta doskonale sprawdzają się w terapiach z dziećmi i dorosłymi, a w szczególności z dziećmi autystycznymi, ADHD, porażeniem mózgowym itp. Ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i szkolnych grup zorganizowanych w wieku przedszkolnym i szkolnym. W naszym zwierzyńcu mamy jeszcze kozy, króliki i kuce.

Oferta zajęć edukacyjnych z dziećmi obejmuje też poznawanie osobliwości flory i fauny w pobliskich   rezerwatach przyrody:  Jeziora Lubygość i Żurawie Błota. W pobliżu jeziora Lubygość znajduje się rekonstrukcja bunkra partyzantów  Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf” o nazwie Ptasia Wola oraz jaskinia, podobna do Grot Mechowskich. Rezerwatem przyrody Żurawie Błota  objęte jest jezioro Kamienne i głaz narzutowy tzw. diabelski kamień.

Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania tego przepięknego zakątka kaszubskiej ziemi. Gwarantujemy ciekawe zajęcia w miłej atmosferze.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Wykorzystanie zwierząt egzotycznych i gospodarskich w agroturystyce

2. Filcowanie wełny na sucho

3. Artystycznie i na ludowo

 

Programy dodatkowe:

1. Osobliwy świat rezerwatu Jeziora Lubygość


Powrót
alpako treking, lamo treking
nie
osoby autystyczne
rodzina