Szczegółowy widok

ŚWIERKOWE ZACISZE

Właściciel: KIZUK ZOFIA
Województwo: dolnośląskie
Powiat: POLKOWICKI
Gmina: PRZEMKÓW
Miejscowość: JAKUBOWO LUBIŃSKIE
Numer domu: 60
Poczta: 59-170 PRZEMKÓW
Telefon: 664 946 680
Fax: -
Poczta elektroniczna: kiziukz@wp.pl
Strona internetowa: www.swierkowezacisze.com.pl
Szerokość geograficzna: 51.46905
Długość geograficzna: 15.86481

Opis:

Nasze gospodarstwo - Świerkowe Zacisze położone jest w rejonie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Otoczenie lasów i łąk jest naszym dużym atutem. Dajemy gwarancję udanego wypoczynku w bliskim kontakcie z przyrodą, w ciszy i spokoju dla wszystkich grup wiekowych.
Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego i skansenu pokazało nam, jak dużym  zainteresowaniem cieszy się dawne wiejskie życie. Zdecydowaliśmy się dzielić swoją wiedzą na ten temat, pasją i pokaźnym zbiorem sprzętów, aby młode pokolenie ocaliło od zapomnienia ten urokliwy i sielski wizerunek wsi. Edukację prowadzimy w formie aktywnych warsztatów.
Ich tematyka jest ściśle związana z dawną tradycją życia wiejskiego.
Mamy skansen maszyn i urządzeń rolniczych oraz sprzętu gospodarstwa domowego, gdzie można zobaczyć zasady ich działania jak również posłuchać o pracach z nimi związanych.
Oferujemy warsztaty "Jak powstaje masło", "Robimy miotełki", "Domowe wyrabianie i pieczenie ciastek" oraz "Poznajemy nasze zboża".
Serdecznie zapraszamy grupy w każdym wieku.


Więcej informacji:

Gospodarstwo położone jest w urokliwym zakątku, blisko lasu obfitego w grzyby w sezonie. Na terenie gospodarstwa znajduje się duży teren rekreacyjny, wiata "biesiadna", grill oraz staw. "Za płotem" znajdują się zwierzęta gospodarskie sąsiada - kury, bydło.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1.Domowe wyrabianie i pieczenie ciastek

2.Robimy miotełki

3.Jak powstaje masło

4.Poznajemy nasze zboża


Powrót
gry i zabawy rekreacyjne
nie
ze szkół specjalnych
współmałżonek