Szczegółowy widok

MAJĄTEK ZIEMSKI NIWA

Właściciel: HANNA JANKOWSKA
Województwo: dolnośląskie
Powiat: MILICKI
Gmina: MILICZ
Miejscowość: PIOTRKOSICE
Numer domu: 60
Poczta: 56-300 MILICZ
Telefon: 697437397
Fax: -
Poczta elektroniczna: KAJAKI-BARYCZ@WP.PL
Strona internetowa: -
Szerokość geograficzna: 51.5513
Długość geograficzna: 17.1717

Opis:

Gospodarstwo "Majątek Ziemski Niwa" jest położone  we wsi Piotrkosice, przy granicy Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy - to największy Park Krajobrazowy w Polsce. Blisko stąd do Rezerwatu Przyrody Stawy Milickie - najbliższy kompleks stawów to oddalone o ok. 10 km stawy w Rudzie Sułowskiej. W gospodarstwie prowadzona jest hodowla krów mlecznych oraz uprawa roślin, głównie zbóż, a ponadto buraki cukrowe, rzepak, łąki i pastwiska.
Uczestnicy zajęć mają okazję zapoznać się z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, poznają maszyny i urządzenia rolnicze aktualnie  wykorzystywane w gospodarstwie. W gospodarstwie funkcjonuje również mały skansen maszyn rolniczych, dostępny dla gości. Na terenie gospodarstwa znajduje się zarybiony staw z wiatą i miejscem na ognisko oraz grilem. Istnieje możliwość zrobienia ogniska  lub skorzystania z grila. Prowadzący zajęcia posiada uprawnienia przewodnickie oraz edukatorskie. Można zorganizować spływ kajakowy lub przejażdżkę bryczką.


Więcej informacji:

ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ NA BAZIE FUNKCJONUJĄCEGO, NOWOCZESNEGO GOSPODARSTWA ROLNEGO. UCZESTNICY ZAJĘĆ MAJĄ OKAZJĘ ZAPOZNANIA SIĘ Z MASZYNAMI I BUDOWLAMI WYKORZYSTYWANYMI W ROLNICTWIE ORAZ Z INWENTARZEM ŻYWYM- KROWY, CIELĘTA, KONIE.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Miauczy kotek miau...czyli rzeka mleka

2. Abecadło o chlebie


Powrót
nie
nie
rodziny z dziećmi
rodzina